• CZ
  • EN
  • DE
  • RU

O nás

LIGMA spol. s.r.o. byla založena v roce 1992 v Litomyšli. Jedná se o českou společnost. V době vzniku se zaměřila výhradně na produkci výrobků z plastových fólií.

Během dvou let činnosti svoji počáteční výrobu mnohonásobně zvětšila a stala se nedílnou profesionální součástí stávajícího trhu se školními a kancelářskými potřebami v České republice.

Pro stále se rozšiřující výrobu bylo nutné nalézt větší výrobní prostory, a proto se v roce 1995 firma přestěhovala do Vysokého Mýta.

V roce 1997 firmu velmi těžce poškodily druhotné následky povodní v ČR a SRN. Bylo proto nutné přehodnotit současné dodavatele surovin i odběratele výrobků včetně výrobního programu. Od roku 1998, kdy byl dokončen a následně patentován vývoj ucelené řady obalů na školní sešity a učebnice, tento sortiment ve zpracování plastových folií převládá.

V roce 1999 zahájila firma vývoj a posléze i sériovou výrobu speciálních kovopryžových sendvičových dilatačních profilů (spárových) pro stavebnictví, a to vlastní zcela netradiční a ve světě unikátní technologií. Do současné doby je s tímto sortimentem na světových trzích ojedinělým výrobcem.

Počátkem roku 2006 zahájila LIGMA výrobu obkladových a konstrukčních stavebních desek prodávaných pod obchodním názvem LIGHT-BOARD. Tyto sendvičové panely jsou vyráběny z pěnového polystyrenu s pevnou krycí vrstvou z unikátní směsi polymeru a tmelu, která je vyztužena sítí ze skelných vláken. Mají široké použití ve stavebnictví, zejména při výstavbě a rekonstrukci.

Doprovodným programem k deskám LIGHT-BOARD je vlastní vyvinutá nízkoexpanzní montážní pěna a lepidlo na polystyren. V současné době je LIGMA s tímto sortimentem jediným výrobcem v ČR.

V roce 2007 zařadila společnost do svého programu zpracování hliníkových profilů pro výrobu dveří, oken, zimních zahrad apod.

V polovině roku 2009 byla ve společnosti LIGMA instalována profilovací linka na výrobu stavebních profilů z nerezových plechových svitků, a to jak pro obklady a dlažby, tak i profilů určených k výrobě nerezových dilatačních prvků. Z hlediska objemu výroby se stala LIGMA v tomto sortimentu největším výrobcem v ČR, přičemž drtivá většina produkce je určena na vývoz do zahraničí.

V květnu 2019 společnost LIGMA přesídlila do nově zrekonstruovaného průmyslového areálu v Holicích, kde nalezla pro svou činnost odpovídající prostory a logisticky výhodnou polohu.

Firma disponuje dostatečným strojním a technickým zázemím. Speciální stroje pro většinu nestandardní výroby si firma vyvinula vlastními prostředky.

O společnosti LIGMA spol. s r.o.

LIGMA spol. s r. o.

LIGMA spol. s r.o. byla založena v roce 1992 v Litomyšli. Jedná se o českou společnost. V době vzniku se zaměřila výhradně na produkci výrobků z plastových fólií.

Během dvou let činnosti svoji počáteční výrobu mnohonásobně zvětšila a stala se nedílnou profesionální součástí stávajícího trhu se školními a kancelářskými potřebami v České republice. Pro stále se rozšiřující výrobu bylo nutné nalézt větší výrobní prostory, a proto se v roce 1995 firma přestěhovala do Vysokého Mýta.

Více o nás

Poslední aktuality

Prozatím nebyly publikovány žádné aktuality.

Potřebujete se na něco zeptat?

  • EU
  • MP
Projekt

INVESTICE SPOLEČNOSTI LIGMA SPOL. S R.O. DO DIGITALIZACE je spolufinancován Evropskou unií.

Cílem projektu je pořízení technologie s vyššími technickými a užitnými parametry. Její propojení s IS zvýší efektivitu výrobního procesu a kvalitu hotového výrobku.